Prowadzisz praktykę weterynaryjną? Już dziś rozważ wprowadzenie możliwości rejestracji na wizytę przez internet. Takie rozwiązanie to szereg korzyści zarówno dla klientów, jak i praktyk. Dowiedz się, jak zapisy online mogą oszczędzić twój czas oraz pomóc w promocji kliniki w jak najbardziej dozwolony sposób.

 

Rejestracja wizyty przez internet także w Polsce nie jest w żadnej mierze nowością. Ze zmiennym szczęściem korzystał z niej Narodowy Fundusz Zdrowia. Na bardziej lokalnym poziomie, z różnych, prywatnych systemów informatycznych do zapisów online korzystają odrębne placówki opieki zdrowotnej dla ludzi. Popularnością cieszy się też serwis Znany Lekarz, w ramach którego pacjenci mogą zapisywać się na wizyty oraz oceniać wykonaną przez lekarza usługę.

Także niektórym klinikom weterynaryjnym taka forma rejestrowania pacjentów nie jest obca. Wciąż jednak jest to rozwiązania dość rzadkie. To dość zaskakujące, biorąc pod uwagę, jak wiele korzyści może przynieść nie tylko klientom.

Ogromna wygoda dla pacjenta i lekarzy

Zapisy online dają pacjentom możliwość zarejestrowania się o każdej porze dnia i nocy. Dobrze zintegrowany system zapewnia z kolei praktykom weterynaryjnym natychmiastowe powiadomienia o każdej nowej rejestracji. Takie powiadomienie może zostać wysłane w formie wiadomości e-mail, SMS-a, albo wewnętrznej wiadomości w twojej aplikacji do zarządzania kliniką weterynaryjną – wszystko w zależności od konkretnego wdrożenia i konfiguracji.

Możliwość integracji z systemem do zarządzania kliniką weterynaryjną

Obawiasz się, że wdrożenie modułu do zapisów przez internet na stronie internetowej praktyki okaże się zadaniem ponad twoje finansowe możliwości? Nic z tych rzeczy. W zależności jaką metodę wybierzesz, może się to okazać niemal banalne.

Jeśli twoja strona korzysta z popularnego systemu zarządzania treścią (np. Wordpress lub Drupal), dodanie możliwości zapisania się online może ograniczyć się do zainstalowania darmowej wtyczki i niewielkich zmian na stronie. Nawet jeśli okaże się, że interwencja programisty jest konieczna, nie powinno cię to zbyt wiele kosztować. Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z aplikacji do zarządzania kliniką weterynaryjną, która posiada zintegrowany system do zapisów online. Zwykle konieczne jest zainstalowanie na stronie odpowiedniego modułu, który pozwala odwiedzającym dokonać rejestracji. Przekazane przez nich informacje natychmiast przesyłane są do aplikacji. Automatycznie generowane są także powiadomienia. Taki zintegrowany system do zapisów online to ogromna wygoda dla pacjentów, lekarzy i kadry zarządzającej na co dzień kliniką.

Oszczędność czasu i wysiłku dla kliniki weterynaryjnej

Jeśli oferujesz jedynie rejestrację telefoniczną i osobistą, tracisz wiele okazji do zdobycia nowych klientów, a równocześnie wcale nie zmniejszasz nakładów pracy potrzebnych do przetworzenia wszystkich nowych rejestracji. Twoi pracownicy muszą je zwykle zapisać, bądź wprowadzić do wykorzystywanego systemu. Z kolei rejestracje pochodzące z zapisów internetowych znajdą się tam automatycznie.

Błyskawiczny dostęp do korespondencji

Osoby zapisujące się przez internet przekazują zwykle klinice swój adres e-mail. Ułatwia to kontakt z pacjentem i pozwali z łatwością przechowywać historię korespondencji. Wiadomości e-mail można też łatwo importować lub kopiować do aplikacji do zarządzania kliniką weterynaryjną.

Skuteczna i dozwolona forma promocji

Jednym z najlepszych sposobów na pozyskiwanie większej liczby klientów jest maksymalne uproszczenie pierwszego kontaktu użytkownika z twoją organizacją. Jeśli posiadasz stronę internetową, a dodatkowo dbasz o jej popularność poprzez publikowanie ciekawych treści, wielu potencjalnych, nowych klientów usłyszy o tobie po raz pierwszy właśnie dzięki twojej stronie. Ważne jest więc, by była ona przejrzysta, a jednocześnie posiadała informacje i funkcjonalności, które są im potrzebne. Znalezienie na stronie modułu do zapisu online na pewno wpłynie na wzrost satysfakcji użytkowników, a także na odsetek odwiedzających, którzy zdecydują się na rejestrację.

 

Pamiętaj, że lekarze weterynarii nie mogą korzystać z wielu metod promocji, które przysługują przedstawicielom innych zawodów. Zabronione są przede wszystkim komunikaty stricte reklamowe – np. korzystanie z reklam AdWords, bądź dosłowne zachęcanie do skorzystanie z usług twojej kliniki. Warto więc skoncentrować wysiłki na tych dozwolonych metodach – publikowaniu ciekawych artykułów, które pozwolą internautom znaleźć twoją stronę w wyszukiwarce, oraz maksymalnym uproszczeniu pierwszego kontaktu.