Oprócz specjalnie przeznaczonego dla lekarzy weterynarii programu do prowadzenia praktyki, warto korzystać z innych programów i aplikacji, które pomogą w efektywnej pracy. Internet pełen jest darmowych i płatnych rozwiązań zdolnych usprawnić każdy niemal aspekt twojej działalności. Poznaj 10, które według nas mogą przydać się w każdej praktyce.

 

Kłopoty z dobrym zorganizowaniem obowiązków? Zbyt dużo papierów? Mnóstwo artykułów do przeczytania i niewiele czasu?

Na wszystkie te i wiele innych problemów odpowiedź mogą stanowić darmowe i płatne aplikacje, których celem jest zwiększenie produktywności. Wiele z nich doskonale wpisuje się w potrzeby lekarzy weterynarii. Sprawdź te zaproponowane przez nas i przekonaj się, czy pasują także do ciebie.

Office and paper

1. Skanuj dokumenty z Evernote Scannable

Czy zdarza ci się potrzebować szybkiego wykonania skanu ważnego dokumentu – rachunku, paragonu, wizytówki, umowy, recepty? Z aplikacją dla systemu iOS Evernote Scannable wykonasz skan za pomocą swojego smartfona i zapiszesz go od razu do formatu PDF lub JPG. Jeśli nie posiadasz urządzenia Apple, doskonałym zamiennikiem tej aplikacji będzie dostępny na Androida i Windows Phone program Office Lens.

2. Przeszukuj utworzone skany dzięki SandwichPDF

Zeskanowane dokumenty możemy przechowywać bezterminowo na komputerze. Jednak problemem, zwłaszcza w przypadku dużych plików, może być znalezienie poszukiwanej informacji . Nie możemy przecież skorzystać z CTRL + F, by łatwo znaleźć interesujący nas... zaraz, zaraz. Nie możemy? Dzięki SandwichPDF przekształcisz świeżo zeskanowany plik PDF w taki, którego treść możesz przeszukiwać za pomocą standardowej wyszukiwarki słów. Dzięki połączeniu Evernote Scannable i Sandwish PDF uzyskasz funkcjonalność, która jeszcze niedawno dostępna była tylko w drogich programach typu OCR!

3. Wykorzystaj Pulpit Zdalny Chrome i nie trać kontroli gdziekolwiek jesteś

Czasami zdarza się, że twój pracownik nie może samodzielnie rozwiązać problemu technicznego, a ty nie jesteś mu w stanie pomóc na odległość. W takiej sytuacjach doskonale sprawdza się Pulpit Zdalny Chrome. Technologia ta pozwala na uzyskanie kontroli nad komputerem bez względu na to, gdzie on się znajduje. Zyskujesz dostęp do pulpitu drugiego komputera i możesz wydawać mu komendy korzystając z własnej klawiatury. Wbrew pozorom, skorzystanie z tej technologii nie jest skomplikowane, a sama aplikacja jest zupełnie bezpłatna.

Research i dostęp do informacji

4. Zachowaj wszystkie interesujące informacje dzięki Pocket

Jak często zdarza ci się znaleźć w internacie ciekawą informację związana np. z nowymi metodami wykrywania choroby, którą chciałbyś zachować na przyszłość? Możliwe, że przyda ci się do pracy naukowej, prezentacji, bądź artykułu, który masz zamiar napisać. Tworzenie setek zakładek, bądź kopiowanie linków to dość mozolne zajęcia. Dużo lepiej sprawdzi się do tego Pocket – prosta aplikacja, dzięki której za pomocą jednego kliknięcia zachować informację o każdym artykule, zdjęciu i informacji, jaką znajdziesz w internecie. Łatwo je także posegregujesz za pomocą kategorii i tagów.

5. Nie trać czasu na klikanie – wybierz Feedly

Śledzisz wiele źródeł informacji w internecie? Zwykle oznacza to konieczność ciągłego zaglądania na wiele serwisów informacyjnych. Nie mówiąc już o tym, iż takie „przeklikiwanie” się przez multum stron może stać się trudnym do pozbycia się nawykiem, który zabiera sporo czasu. Odpowiedzią na te problemy jest Feedly – nowoczesny czytnik RSS. Dzięki Feedly, informacje ze wszystkich interesujących cię portali trafiać będą do jednej aplikacji. Dodawane portale można segregować w różnych kategoriach. To nie wszystko. Feedly pozwala także na śledzenie publikowanych w internecie treści pod kątem konkretnych słów kluczowych. Jeśli np. interesują cię treści posiadające frazę „babeszjoza”, Feedly zwróci nowe artykuły, w których się pojawia.

Zarządzanie i produktywność

6. Skorzystaj z Trello i zarządzaj projektami z łatwością

Zarządzanie praktyką weterynaryjną to jeden wielki projekt, w ramach którego codziennie ciężko pracujesz. Jednak w ramach tego projektu pojawia się także wiele mniejszych – zakup nowego sprzętu, tworzenie treści na stronę internetową, prowadzenie mediów społecznościowych, szkolenia, konferencje itp. W ramach bezpłatnej aplikacji Trello możesz zarządzać tymi projektami za pomocą interaktywnych kart, w ramach których stworzysz proste listy to-do. Możesz np. stworzyć osobne karty dla zadań, nad którymi pracujesz w tym momencie, dla tych, które skończyłeś i dla tych, które zamierzasz zrobić w przyszłości. Każdy z członków zespołu ma dostęp do wszystkich materiałów i może je modyfikować oraz komentować.

7. Oszczędzaj czas dzięki RescueTime

RescueTime to niezrównany asystent dla osób, które chcą codzienne podnosić swoją produktywność podczas pracy na komputerze. Po zainstalowaniu, RescueTime śledzi twoją pracę i dostarcza ci szczegółowych raportów na temat tego, na które programy i aplikacje poświęcasz najwięcej czasu. Za pomocą RescueTime może też blokować wybrane przez ciebie strony internetowe, bądź wyznaczać maksymalny, dzienny limit czasu, jaki możesz spędzić na danej witrynie (np. Facebooku).

Marketing

8. Stwórz imponującą prezentację w Prezi

Jeśli odwiedzasz konferencje dla weterynarzy, pewnie zdarza ci się przygotowywać prezentacje. Mogą się także przydać do ciekawego zaprezentowania oferty na stronie internetowej. Jeśli przygotowujesz się do stworzenie prezentacji, powinieneś rozważyć skorzystanie z Prezi. To bardzo atrakcyjna alternatywa dla popularnego Power Pointa, która pozwala na przygotowywanie bardziej dynamicznych, ciekawszych i nietypowych prezentacji. Korzystanie z Prezi jest darmowe pod warunkiem, że zgadzasz się na możliwość przeglądania i korzystania z twojej prezentacji publicznie i bez ograniczeń. W innym przypadku konieczne jest wybranie jednego z dostępnych abonamentów. Jakie prezentacji można tworzyć z Prezi? Na przykład takie.

9. Daj swoim klientom możliwość błyskawicznego kontaktu dzięki oprogramowaniu Live Chat

Według badań przeprowadzonych przez Forrester Research, aż 44% internautów podziela opinię, że możliwość skontaktowania się z „żywą” osobą jest najlepszą funkcjonalnością, jaką może mieć strona internetowa. W przypadku praktyki weterynaryjnej, w której chodzi przecież o zdrowie i życia zwierząt, nabiera to ogromnego znaczenia. Oprogramowanie typu Live Chat pozwoli ci na umieszczenie na stronie modułu, który da każdemu odwiedzającemu możliwość natychmiastowego, tekstowego kontaktu z weterynarzem. W porównaniu do telefonu, live chat wymaga od klienta znacznie mniejszego zaangażowania. Zwiększa więc szansę, że odwiedzający stronę rzeczywiście się skontaktuje. Dla ciebie jest to za to kolejny sposób na bycie w stałym kontakcie z potencjalnymi klientami. Przykładami oprogramowania tego typu są: LiveChat, FreshDesk i Zopim.

Jedno hasło – jeden problem mniej

10. 1Password – nie wybieraj między bezpieczeństwem a wygodą

Jeśli zaczniesz korzystać ze wszystkich tych propozycji, wkrótce możesz posiadać bardzo wiele profili w najróżniejszych serwisach internetowych. By zapamiętać dane dostępowe, może skusić się na skorzystanie z tego samego hasła. Takie rozwiązanie jest bardzo niebezpieczne. Jednak równocześnie, pamiętanie wielu różnych, często skomplikowanych haseł to także utrapienie. Aplikacja 1Password pozwala na umieszczenie danych dostępowych do wszystkich aplikacji w jednym, dobrze zabezpieczonym miejscu. Do wszystkich tych haseł, a także innych ważnych dla ciebie informacji i dokumentów, możesz następnie dotrzeć za pomocą jednego, wybranego przez ciebie hasła.