Czy twoja klinika weterynaryjna używa oprogramowania dla weterynarzy dystrybuowanego w modelu SaaS? Wśrod wielu zalet oprogramowania dla weterynarii tego typu, należy zwrócić uwagę na liczbe sposoby, na jakie pozwalo ono oszczędzić czas.

 

To niesamowite, jak wiele dodatkowego czasu otrzymasz do dyspozycji, gdy zdecydujesz się na skorzystania z oprogramowania dla weterynarzy sprzedawanego w modelu SaaS. Zapoznaj się z 10 sposobami. A jeśli jeszcze nie wiesz, co to SaaS, zapoznaj się z naszym poprzednim artykułem poświęconym właśnie tematowi oprogramowania dla weterynarii typu SaaS.

1. Nie musisz czekać na przesyłkę

Oprogramowanie dla weterynarii w modelu SaaS dostępne jest w Twojej przeglądarce internetowej – bezpłatnym oprogramowaniu, którego używasz na co dzień do przeglądania strony internetowych. Dostęp do programu otrzymujesz natychmiastowo po utworzeniu bezpłatnego w przypadku VetHotel konta. Następnie czeka Cię bezpłatny okres próbny, podczas którego będziesz mógł przekonać się o zaletach programu bez żadnego ryzyka.

2. Nie musisz poświęcać choćby 5 minut na instalację oprogramowania dla weterynarii

Jako że oprogramowanie dostępne jest w przeglądace internetowej, nie ma potrzeby jego instalacji. Po utworzeniu konta, otrzymujesz dostęp do w pełni fukncjonalnej aplikacji. Już po chwili będziesz się w niej czuł jak ryba w wodzie, wypełniając profile klientów i karty chorób, sprawdzając harmongram wizyt wszystkich lekarzy, wystawiając faktury, czy ustawiając powiadomienia.

3. Nie stracisz nawet chwili na aktualizacje

Dostępne do tej pory oprogramowanie wymagało kosztownych i długotrwałych aktualizacji, które często wiązały się z wizytą informatyka oraz koniecznością przerwania pracy. Oprogramowanie typu SaaS aktualizowane jest na bieżąco, bez ingerencji użytkownika. Nie generują więc ono żadnych dodatkowych kosztów, ani nie zabieraja cennego czasu.

4. Nie potrzebujesz żadnego dodatkowego sprzętu i oprogramowania, wizyty specjalistów są absolutnie zbędne

Zbyt wolny komputer? Wiekowa wersja systemu operacyjnego? W przypadku aplikacji SaaS to nie problem. Działają one na każdym systemie operacyjnym i w każdej popularnej przeglądarce. Choć jakość użytkowania w poszczególnych przeglądarkach może się różnić, aktualizacja przeglądarki bądź jej wymiana na inną nie wiążą się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Zajmuje też doslownie kilka minut i jest na tyle prosta, iz nie wymaga interwencji profesjonalisty.

5. Skorzystasz z oprogramowania wszędzie, bez żadnego dodatkowego nakładu czasowego

Jako że oprogramowanie dla weterynarzy typu SaaS dostępne jest w przeglądarce, możesz się z nią połączyć na każdym urządzeniu, także tablecie, czy smartfonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie i komfortowo skorzystać z niej wszędzie, gdzie tylko jej potrzebujesz.

6. Twoją pracę przyspieszy intuicyjny interfejs

Choć czysto teoretycznie inuicyjność interfejsu nie zależy od typu oprogramowania, aplikacjom typu SaaS dużo łatwiej o osiągnięcie optymalnego rezultatu. Łatwość aktualizowania aplikacji sprawia, że twórcy mogą na bieząco poprawiać wszelkie błędy oraz modyfikować system zgodnie z opiniami użytkowników. Efektem są aplikacje, których efektywnego użytkowania łatwo się nauczyć.

7. Twoja praca zespołowa stanie się o wiele bardziej efektywna

Aplikacje typu SaaS naturalnie w pełni korzystają z możliwości, jakie dostarcza internet. Doskonale sprawdzają się więc w przypadku zespołów, dla których ważna jest ścisła współpraca i nieustanna komunikacja. Każdy użytkownik aplikacji SaaS VetHotel posiada dostęp do harmonogramów/kalendarzy pozostałych członków zespołu. Pozwala to na łatwe koordynowanie obowiązków bez konieczności ciągłych konsultacji i zbędnych telefonów.

8. Otrzymasz natychmiastową pomoc kiedy tylko potrzebujesz

Jakiekolwiek problemy związane z użytkowaniem aplikacji SaaS? To nie problem. Wiele z nich, w tym m.in. oprogramowanie dla weterynarii VetHotel, oferuje liczne drogi uzyskania pomocy. Jedną z najciekawszych jest LiveChat – możliwość zadania pytania członkowi zespołu VetHotel bezpośrednio z aplikacji, korzystając z ikony pomocy. Twoje pytanie zostanie natychmiastowo przekazane specjaliście. Gdy problem zostanie rozwiązany, otrzymasz powiadomienie i będziesz mógł od razu rozpocząć chat z konsultantem.

9. Błyskawicznie skontaktujesz się także z laboratorium

Jako członkowi kliniki weterynaryjnej, zapewne zdarza Ci się komunikować z laboratorium. Niezawsze należy to do przyjemności. VetHotel niezmiernie ułatwia współpracę z laboratorium. Specjalny moduł pozwala pracownikowi laboratorium na dołączenie wyników testów za pomocą jednego kliknięcia. Natychmiast możesz przypisać je do odpowiedniego klienta. Cały proces jest tak prosty i szybki, iż brak czasu po prostu nie będzie już wymówką!

10. Wypełnianie Twoich obowiązków ułatwią liczne integracje

Aplikacje typu SaaS często oferują różnego rodzaju integracje – z pocztą email, SMS-ami oraz innymi aplikacjami, dzięki którym praca staje się jeszcze łatwiejsza. W przypadku VetHotel, możesz np. ustawiać powiadomienia SMS-owe dla każdego użytkownika aplikacji. Gdy wykonane zostanie badanie laboratoryjne, otrzymasz odpowiednie powiadomienie drogą mailową, bądź SMS-ową. Aplikacja VetHotel posiada także specjalne moduły pozwalające na prowadzenie księgowości i fakturowania. Dzięki nim, prowadzenie codziennej rachunkowości i tworzenie sprawozdań finansowych stanie się niezwykle proste.